Korcula

 


Mam oficjalnie dość.
Dość nauki na najbliższe miesiące. Miałam dzisiaj ten zaszczyt odwiedzić moją wspaniałą uczelnię celem zaliczenia egzaminu poprawkowego, ale czy zdałam? O tym się dopiero przekonam w najbliższych dniach, czyli tylko trochę stresu za mną. Dzisiaj mam fatalny dzień, stres związany z poprawką, nie wiem kiedy mogę wrócić do domu, czy zdam to giewno, współlokatorki w domciu..
Na szczęście w takie dni jak dzisiaj odpalam sobie płytę, zasiadam do zdjęć i wspominam.
Więc nie przedłużając już tych głupot zapraszam do wspólnego wspominania kolejnego punktu na wybrzeżu Chorwacji. Dzisiaj zapraszam na Korculę!

Korcula to nazwa zarówno nazwa górzystej wyspy, ale i głównego miasta na tym terytorium. Posiada ona bogatą historię, z która do zapoznania się zachęcam już we własnym zakresie.
Na wyspę można dopłynąć promem osobowym lub samochodowym. Płynąc z przeciwnego brzegu, z Orebica zupełnie nie opłacałoby się nam tułać się autem.
Miasto posiada przepiękną, ciasno zabudowaną starówkę. Zarówno spacer po niej jaki i podróż promem to czysta przyjemność. Płyniemy około 30 minut w jedną stronę, podziwiając non stop przepiękne widoki, od których ciężko oderwać wzrok.

 

 

 

 

 

 

 

 

Miasto Korčula uważane jest za miejsce narodzin słynnego weneckiego podróżnika, Marco Polo, stąd dużo pamiątek i miejsc nawiązujących do tej postaci. Do dzisiaj jednak informacje odnośnie urodzenia tego człowieka są rozbieżne.

 

 

 

 

W dzisiejszym kryzysowym dniu najchętniej teleportowałabym się w to
przepiękne miejsce. Na szczęście, już niedługo odwiedzę osobiście kolejne z dwóch miejsc urodzenia Marco Polo..

 

 

 

 

 

3 komentarze

 1. Katarzyna Koziej

  17/09/2017 at 20:27

  Po raz kolejny napiszę, że uwielbiam Chorwację <3 Mam nadzieję, ze zdałaś 🙂 A tak w ogóle, co studiujesz? 🙂 // ~ mój blog ~

  1. Katarzyna Przybyła

   24/12/2017 at 13:44

   Zdałam! 😀 Rachunkowość 🙂

Skomentuj!

Scroll Up
%d bloggers like this: