Kleks!

 

Pozuje: Zespół Taneczny Kleks FACEBOOK
Fotografuje: Katarzyna Przybyła – Vdzia fotografie FACEBOOK

 

 Wyjątkowy post to dla mnie jest, moi drodzy!

Powodów jest wiele, ale najważniejszy jest taki, że z Kleksem wiąże się masa moich wspomnień, tych z najwyższej półki!
To też kolejny post, w którym otwieram się przed Wami i mówię o sobie.
Kleks to zespół taneczny działający już od 25 lat w Krośnie. Ja przetańczyłam w nim 6 lat, ale sercem jestem z zespołem już łącznie 10 lat. Występowałam na 15leciu, kontuzja sprzątnęła mnie tuż przed 20leciem, a w listopadzie zespół będzie obchodził już 25lecie!

Zespół to nie tylko taniec i aktywność fizyczna. To przede wszystkim LUDZIE, złączeni dzięki jednej pasji, w pewien sposób wybrani, nieprzypadkowi. W kleksie poznałam prawdziwych przyjaciół, z którymi pomimo nie uczestniczenia na zajęcia mam świetne relacje. Poznałam i poznaję dalej. Każdy inny i każdy unikalny! To nie tylko rówieśnicy, ale młodsi i starsi. Nie tylko tancerze, ale też nasi instruktorzy – wychowawcy.

Zespół to PRZYGODA, która trwa od dnia zapisu na zajęcia do chwili obecnej – tak jest u mnie. Wyjazdy, występy, pokonywanie swoich ograniczeń, otwieranie się na nowe sytuacje. Pokonywanie tremy i nabieranie pewności siebie. Obozy taneczne to wyjazdy, które odtwarzam w swojej pamięci regularnie z wielkim uśmiechem na twarzy.

Zespół to NAUKA i WYCHOWANIE.
Powtarzamy to z koleżankami od kilku lat. Szczególnie po zakończonej “karierze”, kiedy to w naszym dorosłym życiu dostrzegamy ogromne plusy bycia częścią zespołu. Przebywanie w grupie dużej ilości osób uczy masy pozytywnych rzeczy. Od tych najprostszych jak umiejętność dzielenia się i bycia miłym, do tych bardziej zawiłych, jak np odważniejsze podejście do próby rozwiązywania problemów w relacjach międzyludzkich. To nasi instruktorzy uczyli nas dogadywać się w trudnych chwilach, to oni zwracali uwagę na wartość jaką jest po prostu szczera rozmowa.
Zwracali uwagę na niewłaściwe zachowania, ale tez potrafili doceniać nasze starania i postępy.

 

Wspomniałam o PEWNOŚCI SIEBIE.
Z moim Marianem (czyt. z fałdkami na brzuchu) jesteśmy ze sobą już nie od kilku miesięcy..
W szkole często mi dokuczano z jego powodu, chodź Marian zazwyczaj się nie odzywa i nikomu nie dokucza. W szkole właściwie ciężko było mi być sobą. W zespole wszystko się zmieniło. Z łatwością poznałam koleżanki, które mnie zaakceptowały i razem otwieraliśmy się na świat.
I to właśnie zauważam w ludziach, związanych z zespołem, z którymi spotykam się przypadkowo bądź nie. Łatwiej jest nam się poznać, bo jesteśmy pewni siebie. Dajemy się poznać. Potrafimy słuchać, ale potrafimy też mówić. Mówić chociażby o sobie!

To w zespole ukształtował się mój CHARAKTER.
Wszystkie te pogrubione czynniki, jakie wymieniłam powyżej wpłynęły na moją osobę.
Nie zawsze było wspaniale, nie zawsze baletki pachniały fiołkami, a rówieśnicy śpiewali tęczą.
Ale to chyba właśnie mieszanka dobrych i złych doświadczeń tworzy nasze osobowości?

Dlaczego mnie wzięło na taki post, akurat dzisiaj, w tym roku?
Nieprzypadkowo!
Minione dwa tygodnie miałam to szczęście być po raz kolejny aktywną częścią zespołu.
1-14 sierpnia to mój 4. kleksowy obóz! Jednak tym razem role się zmieniły, bo nie pojechałam tam jako tancerka, ale jako opiekun – fotograf.
Stad tyle wspaniałych tancerzy, których możecie podziwiać w tym poście.
Te 2 tygodnie w Węgorzewie dodało mi niesamowitej siły, radości i zapasu energii na następne miesiące. Odtworzyłam wspomnienia, mogłam spędzić czas z wspaniałymi ludźmi, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Stąd też, na blogu pojawiły się malutkie pustki, ale uwierzcie mi, że wszystko nadrobię!
To tyle ode mnie, zapraszam do oglądnięcia wszystkich zdjęć moich zdolnych modeli, którzy takie cuda przed obiektywem wyprawiali. DZIEKUJĘ WAM, DZIĘKUJĘ KLEKS!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół to dla mnie RODZINA.

3 komentarze

 1. Katarzyna Koziej

  17/08/2017 at 20:36

  Zdjęcia są super 🙂 I cała historia 🙂 Widać pasję i zaangażowanie. Najśmieszniejsze jest dla mnie, jak niektórzy robią sesje taneczne zwykłym modelkom – wygląda to sztucznie i pozy mają mało wspólnego z tańcem. A tutaj od razu widać pełen profesjonalizm u tancerzy i świetnie to złapałaś na zdjęciach 🙂 pozdrawiam !

 2. Ari Koko

  17/08/2017 at 20:46

  Świetni tancerze, bardzo uzdolnieni. Gratuluję bycia w takim zespole! 🙂

  Mój blog

 3. Eveline

  18/08/2017 at 12:14

  Świetne zdjęcia z pasją :)) pozdrawiam serdecznie 🙂 woman-with-class.blogspot.com

Skomentuj!

Scroll Up
%d bloggers like this: